We are a leading Manufacturer of centering sheets, construction tie rod, shuttering plates and centering materials from Bengaluru, India.
₹ 67 / Kg Get Latest Price
| Material | Iron |
| Surface Type | PAINTING |
| Service Mode | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| LOCATION | KARNATAKA |
| SIZE | 3X2 FT |
| COLOR | OXFORD BLUE |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 100 / Meter Get Latest Price
| Rod Diameter | 16 mm |
| Rod Length | 3 m |
| Material | Mild Steel |
| Packaging Type | BOPP Bags |
| System Compatibility | Formwork, Shuttering, Scaffolding |
| Color | White |
| Usage/Application | yes |
| Accessory Type | Anchor Nut |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Meter
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Plate Thickness | 2 mm |
| Plate Size | 900x600 mm |
| Sheet Material | HR Sheet |
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | blue paint |
| Shape | SQUARE |
| Usage | Slab |
| Plate Weight | 15 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
Manishkumar Parmar (CEO)
J.K.Enterprises
No.6, Manjunatha Industrial Estate, Herohalli Vishwaneedam Post Magadi Main Road
Bengaluru - 560091, Karnataka, India