Pioneers in the industry, we offer mild steel scaffolding pipe, cuplock scaffolding on hire, scaffolding rental service and scaffolding cuplock rental service from India.
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Pipe Outer Diameter | 40 mm |
| Wall Thickness | 2.9 mm |
| Pipe Length | 6 m |
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | blue paint |
| Color | Blue |
| Length | 6 Meter |
| Dimension | yes |
| Brand | yes |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Scaffolding Type | Cup Lock |
| Working Height | Upto 10 m |
| Rental Basis | Per Month |
| Material | Mild Steel |
| Location | Karnataka |
| Surface Type | DIPPED |
| Usage/Application | Construction |
| Dimension | 1MTR |
| Brand | APPOLLO |
| Usage Application | Building, Painting, Bridge, Maintenance |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 2 / Day Get Latest Price
| LOCATION | KARNATAKA |
| SERVICE MODE | CONSTRUCTION |
| SIZE | 2X2 |
| WEIGHT | 13.5 |
| COLOR | BLUE |
| DELEVERY TIME | IMMDIATE |
Minimum order quantity: 500 Day
₹ 1 / Day Get Latest Price
| LOCATION | BANGALORE |
| SERVICE MODE | CONSTRUCTION |
| COLOR | RED |
| THICKNESS | 3.2 MM |
| DIAMETER | 32DIA |
Minimum order quantity: 100 Day
Manishkumar Parmar (CEO)
J.K.Enterprises
No.6, Manjunatha Industrial Estate, Herohalli Vishwaneedam Post Magadi Main Road
Bengaluru - 560091, Karnataka, India