Providing you the best range of cuplock scaffolding, vertical cuplock system, mild steel cuplock scaffolding, cuplock ledger and scaffolding accessories with effective & timely delivery.
₹ 78 / Kg Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Silver |
| Pipe Thickness | yes |
| Dimension | yes |
| Brand | yes |
| Technique | yes |
₹ 74 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 72 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Brand | APPOLLO |
| Pipe Thickness | 3.2 MM |
| Pipe Diameter | 32 DIA |
| Pipe Standard | IS STANDARD |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 72 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Building Construction |
| Number Of Cups | 4 Cups |
| Material | Mild Steel |
| Color | Blue |
| Dimension | 3 m (Length) |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Technique | Hot Rolled |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 71 / Piece Get Latest Price
| Ledger Length | 1200 mm |
| Tube Diameter | 48 mm |
| Tube Thickness | 3.0 mm |
| Material | MS |
| Size | 1mtr, 1.2 mtr. 1.8 mtr, 1.5 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 50 Piece
Manishkumar Parmar (CEO)
J.K.Enterprises
No.6, Manjunatha Industrial Estate, Herohalli Vishwaneedam Post Magadi Main Road
Bengaluru - 560091, Karnataka, India