Manufacturer of a wide range of products which include scaffolding base jack and mild steel adjustable base jack.
₹ 275 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Color | Blue |
| Tube Length | Solid 450mm |
| Plate Size | 150x150x6mm |
| Surface Type | Deep Paint |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Is It Adjustable | Adjustable |
| Tube Length | 150 mm |
| Plate Size | 150 (L) x6(B) mm |
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 450 mm |
| Usage/Application | Used At The Foundation Level Of A Scaffold Structure |
| Surface Finish | Colour Galvanized |
| Color | Blue |
| Weight | 3.5 kg |
| Diameter | 30 mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
Manishkumar Parmar (CEO)
J.K.Enterprises
No.6, Manjunatha Industrial Estate, Herohalli Vishwaneedam Post Magadi Main Road
Bengaluru - 560091, Karnataka, India