We are a leading Manufacturer of mild steel h frame scaffolding and mild steel scaffolding tie rod from Bengaluru, India.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Shape | H |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Material | Mild Steel |
| Color | Blue |
| Dimension | 25 mm (Pipe Diameter) |
| Usage/Application | To Create Temporary Structure Used To Support A Work Crew And Materials To Aid In The Construction |
| Weight | 60 kg |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 100 / Meter Get Latest Price
| Rod Diameter | 16 mm |
| Rod Length | 3 MTR |
| Material | Mild Steel |
| Thread Type | Continuous |
| Shape | Round |
| Color | Grey |
| Available length | 3 MTR |
| Usage/Application | Construction Of Heavy Duty Work. |
| Surface | Original |
| Weight | 4 |
| Diameter | 16 mm |
| Quantity Per Bag | 10 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Meter
Manishkumar Parmar (CEO)
J.K.Enterprises
No.6, Manjunatha Industrial Estate, Herohalli Vishwaneedam Post Magadi Main Road
Bengaluru - 560091, Karnataka, India