Leading Manufacturer of cuplock scaffolding system, scaffolding ledger rentals, scaffolding material, cuplock ledger, adjustable stirrup heads and scaffolding joint pin from Bengaluru.
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Brand | APPOLLO OR TATA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | OXFORD BLUE |
| Color | Blue |
| Tube Thickness | yes |
| Pipe Thickness | 2.95 MM |
| Dimension | yes |
| Usage/Application | yes |
| Available Diameter | yes |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 72 / Kg Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Silver |
| Brand | Tata |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Dimension | yes |
| Product Type | yes |
| Finishing | yes |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Ledger Length | 1000 mm |
| Tube Diameter | 48 mm |
| Tube Thickness | 3.0 mm |
| Material | Mild Steel |
| Size | 1MTR,0.9 MTR,1.2 MTR,1.8 MTR,1.5MTR |
| Usage/Application | CONSTRUCTION |
| Usage | Slab Support, Formwork Support |
| Country of Origin | Made in India |
| LOCATION | BANGALORE |
| COLOR | OXFORD BLUE |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Iron |
| Country of Origin | Made in India |
| LOCATION | PAN INDIA |
| SIZE | 450 MM LENGHT |
| DIMENSION | 100X75X5MM |
| DIA | 32 DIA |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| Size | 300 MM |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Manishkumar Parmar (CEO)
J.K.Enterprises
No.6, Manjunatha Industrial Estate, Herohalli Vishwaneedam Post Magadi Main Road
Bengaluru - 560091, Karnataka, India