Prominent & Leading Manufacturer from Bengaluru, we offer high quality ms scaffolding, cuplock vertical, cuplock scaffolding system and scaffolding frame system.
₹ 75 / Kg Get Latest Price
| Scaffolding Type | Cuplock |
| Maximum Height | 3 m |
| Material | Mild Steel |
| Color | Silver |
| Brand | Tata |
| Usage Application | Formwork Support, Maintenance, Bridge Work, Rental Use, Building Repair, Construction, Tank Work |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 78 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | DIPPED |
| Usage/Application | CONSTRUCTION |
| Brand | APPOLLO |
| Pipe Thickness | 2.9MM |
| Pipe Diameter | 32DIA |
| Pipe Standard | IS STANDARD |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 72 / Kg Get Latest Price
| Component Type | Vertical Standard |
| Material | Mild Steel |
| Tube Diameter | 48.3 mm |
| Tube Thickness | 2.9 mm |
| Surface Type | deep |
| Usage/Application | constructions |
| Brand | JK |
| Pipe Thickness | 2.95mm |
| Pipe Diameter | 48od |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Shape | H |
| Surface Type | BLUE |
| Brand | Tata |
| Color | Blue |
| Product Type | yes |
| Dimension | yes |
| Finishing | yes |
| Features | yes |
| Usage/Application | yes |
Manishkumar Parmar (CEO)
J.K.Enterprises
No.6, Manjunatha Industrial Estate, Herohalli Vishwaneedam Post Magadi Main Road
Bengaluru - 560091, Karnataka, India