Our range of products include scaffolding props & spans and telescopic span.
₹ 68 / Kg Get Latest Price
| Shape | Round |
| Material | Stainless Steel |
| Diameter | 2.35 X 2.35 MTR |
| Brand | appollo |
| Surface Finish | Outer Specification: 65mm x 65mm x 6mm thick flat, 10mm Rod, 2mm thick M.S Sheet & 75mm x 75mm x 8mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 3550 / Piece Get Latest Price
| Min span length | 2.5 m |
| Material | Mild Steel |
| Max span length | 4.75 m |
| Span section | 2350mm |
| Surface Type | BLUE PAINT |
| Usage/Application | Construction |
| Coating | Dip painted |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Manishkumar Parmar (CEO)
J.K.Enterprises
No.6, Manjunatha Industrial Estate, Herohalli Vishwaneedam Post Magadi Main Road
Bengaluru - 560091, Karnataka, India